Що робити, коли на мобілку «прибула» вірусна СМСка

Створено: Понеділок, 01 вересня 2014, 23:31
Віднедавна мобільні телефони українців зазнають масових атак «вірусними» смс-посиланнями. Що робити у випадку «зараження» телефону детально пояснюють правоохоронці.
 Як повідомили Львівському порталу в прес-службі МВС України, з 28 серпня почалася масова розсилка СМС з текстом: «дивись ти виграв автомобіль» та посиланням на окрему папку веб-сторінкиhttp://motosan.ru.
При переході за вказаним посиланням мобільний пристрій під керуванням ОС Android завантажує програмний додаток PHOTO_ALBOM.apk (наголошуємо на тому, що завантажується не файл зображення з розширенням .jpg, .jpeg, .bmp, а з розширенням додатків Android - .apk) до папки /Downolads. В подальшому зазначена програма виконується як додаток Android і постійно перебуває в стані виконуваного процесу в папці Налаштування - Опції - Диспетчер додатків під назвою Google Play ~ 204Kb і відповідною іконкою (не сплутати з Google Play Market ~ 10Mb). Зазначена програма отримує доступ до телефонної книги, журналів вхідних, вихідних дзвінків та повідомлень користувача, а потім ініціює пересилання знайденим абонентам СМС повідомлень із подібним текстом та посиланням.
Наразі інші функції додатка Android уточнюються.
Зокрема, з 31 серпня цього року почалась масова розсилка СМС з текстом: «дивись твоє фото» та посиланням на окрему папку веб-сторінкиhttps://soloboro.ru.
При переході за вказаним посиланням мобільний пристрій під керуванням ОС Android завантажує програмний додаток PHOTO_ALBOM.apk (наголошуємо на тому, що завантажується не файл зображення з розширенням .jpg, .jpeg, .bmp, а з розширенням додатків Android - .apk) до папки /Downolads.
У подальшому зазначена програма виконується як додаток Android і постійно перебуває в стані виконуваного процесу в папці Налаштування - Опції - Диспетчер додатків під назвою Google Play ~ 204Kb і відповідною іконкою (не сплутати з Google Play Market ~ 10Mb). Зазначена програма отримує доступ до телефонної книги, журналів вхідних, вихідних дзвінків та повідомлень користувача, а потім ініціює пересилання знайденим абонентам СМС повідомлень із подібним текстом та посиланням.
Наразі інші функції додатка Android уточнюються.
При отриманні зазначених СМС пропонується:
1) не переходити за посиланням;
2) повідомити абонента, від якого надійшло СМС про наявність у нього шкідливого додатока Android;
3) повідомити оператора зв’язку про подію.
При отриманні інформації про те, що від Вас надходять СМС з посиланнями пропонується:
1) зупинити виконання процесу Google Play ~ 204Kb (або іншого підозрілого);
2) не видаляти СМС та файл .apk з папки /Downolads;
3) повідомити про подію оператора зв’язку;
4) письмово повідомити про подію до ОВС та електронним листом за адресою cybercrime.gov.ua;
5) повідомити абонентів, яким від Вас вже надійшло СМС про його небезпечність.
Джерело:  portal.lviv.ua 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Інженери наблизилися до віртуальної передачі дотику